III edycja Akademii Młodego Poligloty, prowadzona przez wykładowców Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego, odbędzie się w nowej formule. Tym razem hasło przewodnie brzmi „Z językami dookoła świata”. Oprócz zapoznania się z brzmieniem ośmiu języków młodzi akademicy będą mieli okazję dowiedzieć się o wartych odwiedzenia miejscach, ciekawych zabytkach czy najsmaczniejszych potrawach wartych skosztowania.

Zajęcia odbywać się będą w soboty od listopada 2018 r. do kwietnia 2019 r. w godz. 11-12.30 i ponownie podzielone będą na część wykładową i na część warsztatową, na której chcemy zaproponować dzieciom  wykonanie „pamiątki z podróży”, związanej z danym krajem i udział w quizach tematycznych.

Podczas zajęć młodzi poligloci będą się mogli zapoznać z takimi językami jak rosyjski, hiszpański, czeski, francuski, niemiecki i angielski. Nowością jest wprowadzenie języka niderlandzkiego oraz powrót do zajęć z języka chińskiego.

Akademia zaprasza dzieci w wieku 9-10 lat; ze względu na zmienioną formułę mogą być to dzieci, które uczestniczyły w poprzednich edycjach. Zapisy odbywać się będą w dniach 15-19 października 2018 r. na stronie internetowej poliglota.wfil.uni.opole.pl, a uroczysta inauguracja roku akademickiego zaplanowana jest na 24 listopada na godz. 11:00

Oplata za udział w zajęciach, obejmujących osiem spotkań, wynosi 110 zł.

Wszelkie informacje znajdują się TUTAJ lub u koordynatorki tegorocznej edycji, dr Małgorzaty Jokiel mjokiel@uni.opole.pl