Serdecznie zapraszamy na wydarzenie Cosplay&Gry na UO, przygotowane przez studentów i kadrę kierunku Game Studies Uniwersytetu Opolskiego.

 

W ramach imprezy odbędzie się wykład oraz pokaz znanej polskiej Cosplayerki Marty Kramer pt. Cosplay czyli rekonstrukcja fantastyczna. Opowie Ona czym jest cosplay, na czym polega oraz jakie rodzaje materiałów i technik stosuje się podczas tworzenia strojów.

 

Oprócz tego na miejscu będzie można zagrać w retro gry, wziąć udział w turnieju Tekkena a także pobawić się w Sali Gier Bez Prądu, gdzie znajdą się gry planszowe oraz fabularne.

Część pokazową wzbogaci również wystawa strojów i akcesoriów cosplayowych przygotowanych przez studentki i studentów Uniwersytetu Opolskiego.

 

Fenomen cosplayu znakomicie wpisuje się w tworzoną przez kolejne pokolenia kulturę medium gier. Wzmacnia on poczucie uczestniczenia oraz obecności w żywym, rozwijającym się świecie nowej rozrywki i przekazywania opowieści. Popularność tej aktywności przekłada się też na coraz częstsze głosy o potrzebie rozpoznania cosplayu jako czegoś więcej niż przelotna moda charakterystyczna dla rynku i branży gier. Współcześnie możemy chyba mówić już o w pełni wykształconej kulturze tego zjawiska, co znakomicie wpisuje się w obszary studiów growych jak i kulturoznawczych.

 

Czas i miejsce:

13.01.2020 godz. 12:00

Aula Błękitna 301

Collegium Maius UO

Plac Kopernika 11

Opole