Zbliża się interdyscyplinarne seminarium o równości płci

Archeologia, ekonomia, inżynieria środowiska, językoznawstwo, nauki o zdrowiu, politologia, psychologia, socjologia i sztuka – to dziedziny, których reprezentantki i reprezentanci stworzą seminarium „Znaczenie wymiaru płci w badaniach naukowych i praktyce społecznej”. Odbędzie się 3 grudnia 2024 roku w Auli Błękitnej Collegium Maius.

Wydarzenie połączy perspektywę teoretyczną z praktyczną. Prelegenci i prelegentki poruszą między innymi takie tematy, jak: niewidzialność kobiet w nauce i sztuce, znaczenie wymiaru płci w metodologii badań naukowych czy uwzględnianie perspektywy płci w planowaniu przestrzeni miejskiej.

Omówiona zostanie też problematyka identyfikacji płciowej, przemocy seksualnej i zdrowia fizycznego, język codzienny i jego wpływ na komunikację naukową oraz aspekty psychologiczne i związane z płcią. Będzie też o wymiarze płci w aplikowaniu o środki z europejskich funduszy na naukę i innowacje.

Podczas seminarium wystąpią: dr hab. Anna Tabisz, prof. UO; dr Magdalena Ozimek-Hanslik, dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, dr Magdalena Piejko-Płonka, Michał Kozłowski, dr hab. Katarzyna Molek-Kozakowska, prof. UO; dr hab. Dominika Malchar-Michalska, prof. UO; dr Rafał Gerymski, Grzegorz Hussak, dr Natalia Krawczyk, Katarzyna Preuhs, Alicja Bulak, Kacper Kozdraś, Karolina Pisz, dr Dżoana Latała-Matysiak, dr Agata Mroczek i dr Marzanna Pogorzelska.

Seminarium zorganizują: Wydział Filologiczny, Instytut Językoznawstwa, Wydziałowa Pełnomocniczka ds. Równości i Różnorodności oraz Studenckie Koło Naukowe „Onoma”. W wykładach będzie można uczestniczyć na żywo, w Auli Błękitnej Collegium Maius, a także online – za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Seminarium: „Znaczenie wymiaru płci w badaniach naukowych i praktyce społecznej”
Data: 3 grudnia 2024 r.
Godzina: godz. 10.00-15.30
Miejsce: Aula Błękitna, Collegium Maius
Transmisja na platformie MS Teams

Udostępnij post

Skip to content