Uroczysta inauguracja drugiej edycji Akademii Młodego Poligloty już za nami! Bardzo się cieszymy, że najmłodsi studenci Uniwersytetu Opolskiego przybyli prawie w komplecie i z uwagą oraz zaangażowaniem uczestniczyli w pierwszych zajęciach. Gości w murach Uniwersytetu powitała profesor Joanna Czaplińska, Dziekan Wydziału Filologicznego UO, natomiast wykład na temat języka rosyjskiego wygłosili: profesor Wojciech Chlebda oraz doktor Irena Danecka z Instytutu Slawistyki. Nad przygotowaniem warsztatów czuwała pani Barbara Dopierała, z wielkim zaangażowaniem recytująca Rzepkę po rosyjsku, a podczas zajęć pomocą służyła także pani Barbara Chlebda. Zespół Akademii kieruje również słowa podziękowań pod adresem Wolontariuszek studentek Wydziału Filologicznego: Moniki Bonarek, Mai Fischer, Natalii Gabriel, Agnieszki Golińskiej, Patrycji Kosarczyn, Klaudii Lach, Darii Lechowicz i Dagmary Ochwatowskiej.
Zamieszczamy kilka zdjęć zrobionych przez pana Rafała Mielnika, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc. Wkrótce obszerniejsza fotorelacja będzie opublikowana na stronie AMP.