Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów UO do udziału w VII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego, Literatury i Kultury organizowanej przez Bałtycki Federalny Uniwersytet im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie. Olimpiada organizowana jest na trzech poziomach:

1) podstawowym – dla studentów na początkowym etapie nauki języka rosyjskiego z I i II roku studiów licencjackich;

2) średniozaawansowanym – dla studentów III roku studiów licencjackich oraz dla studentów I i II roku magisterskich studiów uzupełniających;

3) zaawansowanym ― dla studentów biegle posługujących się językiem rosyjskim, w tym rodzimych użytkowników języka rosyjskiego.

Pierwszy etap olimpiady odbędzie się w dniach 1-20 marca 2018 roku w trybie online na stronie olimpiady: http://ru-olymp.kantiana.ru (po przesłaniu organizatorom zbiorczego zgłoszenia uczestników i po dokonaniu rejestracji przez uczestników na stronie olimpiady).

Wersja demonstracyjna z przykładowymi zadaniami zostanie uruchomiona na platformie olimpiady w dniach 1-20 marca 2018 roku. W tym terminie będzie można także zarejestrować się na stronie olimpiady w celu przystąpienia do I etapu online.

Finał, na który zostaną zaproszeni zwycięzcy I etapu, odbędzie się w dniach 25-26 maja 2018 roku w Kaliningradzie.

Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować do dr Ireny Daneckiej na adres: idanecka@uni.opole.pl do 28 lutego 2018 roku.