Od kilku już lat studenci Uniwersytetu Opolskiego uczestniczą w projekcie „Rozum i Serce”, organizowanym przez firmę Nutricia oraz Wydział Filologiczny UO.

Przynajmniej raz w tygodniu wolontariusze odwiedzają dzieci z domu dziecka w Tarnowie Opolskim, przede wszystkim po to, by pomagać im w nauce – przynajmniej taki był plan gdy program startował. Szybko jednak okazało się, że udzielanie korepetycji z różnych przedmiotów i wspólna nauka to tylko część projektu z rozumem w tytule. Równie ważne okazało się tytułowe serce, i to nie tylko przejawiające się w niesieniu bezinteresownej pomocy. Błyskawicznie bowiem zawiązały się między młodymi nauczycielami a ich podopiecznymi sympatie i przyjaźnie.

Warto pomagać – twierdzą zgodnie wolontariusze i  dzieci objęte ich wsparciem. Korzyści jest wiele: dla dzieci – lepsze stopnie w szkole i kontakt z przyjaciółmi, dla studentów – więzi emocjonalne i pierwsze bezcenne doświadczenia pedagogiczne.     

Wspólna nauka, piękne przyjaźnie, bezcenne doświadczenie. Sami zobaczcie!

Materiał w Studenckich Radio Sygnałach – tutaj

Materiał w TVP3 Opole  “Ludzie, Sprawy i Historie” – tutaj

Materiał w TVP3 “Kurier Opolski” –  tutaj

***

Przypomnijmy; projekt polega przede wszystkim na pomaganiu w nauce dzieciom z domu dziecka w Tarnowie Opolskim; w tę wolontariacką pracę angażują się studenci naszej uczelni. 

Studencie, pomyśl o tym, by zgłosić się do przyszłorocznej edycji, bo program z pewnością będzie kontynuowany! Pilnie poszukiwani są korepetytorzy z języka angielskiego i z matematyki, bardzo mile widziane będą także osoby mogące pomóc w nauce języka niemieckiego oraz geografii, historii, chemii i fizyki.

Projekt można zrealizować w ramach praktyk. Korepetycje odbywają się raz w tygodniu, a o dojazd do Tarnowa Opolskiego nie musicie się martwić – jest on zorganizowany przez firmę Nutricia.