W piątek, 14 lipca 2023 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Filologicznego. Wydarzenie to było dla studentów zwieńczeniem kilku lat nauki na tym wydziale.

Aulę wypełnili absolwenci, ich rodziny i przyjaciele tworząc podniosłą, a zarazem radosną atmosferę.

– W kalendarzu każdej uczelni akademickiej wpisane są dwie duże uroczystości, dwa duże wydarzenia. Jest to inauguracja każdego roku akademickiego oraz dyplomatorium. O ile to pierwsze wydarzenie jest bardzo ważnym świętem każdej uczelni jako całości, o tyle rozdawanie dyplomów, finalizacja pewnego etapu kształcenia, jest bardzo ważnym świętem każdego z wydziałów – mówiła prorektor ds. kształcenia i studentów UO dr hab. Izabella Pisarek, prof. UO.

– Dziękuję Państwu za to, że jesteście i byliście z nami, bo czym byłby uniwersytet, gdyby nie było w nim studentów. Jeszcze raz gratuluję wszystkich osiągnięć i finalizacji kolejnego etapu w swoim życiu. I oczywiście zapraszam Państwa do kontynuacji – dodała prorektor.

Wręczenia dyplomów dla absolwentek i absolwentów dokonali promotorzy w asyście pani dziekan.

Głos podczas uroczystości zabrała także zastępca dziekana Wydziału Filologicznego dr Małgorzata Adams-Tukiendorf. – Życzę wszystkim absolwentom, którzy dzisiaj ukończyli swoje studia, obronili swoje prace licencjackie i magisterskie wielu sukcesów, realizacji celów i marzeń oraz tego, żeby się Państwo nie poddawali i być może wrócili do nas na kolejne studia, które mamy w naszej ofercie – powiedziała.

Po zakończeniu części oficjalnej absolwenci stanęli do wspólnego zdjęcia, a birety poszybowały w górę.

GALERIA

FILM