Akademia Komunikacji Społecznej to program edukacyjny, którego celem jest rozwój kompetencji w przekazywaniu społeczeństwu istotnych informacji w czytelny, przejrzysty i zrozumiały sposób. Program jest skierowany do studentów kierunków humanistycznych i społecznych, związanych z szeroko pojętą komunikacją społeczną, ale także studentów np. politologii, prawa i administracji.

W ramach Akademii uczestnicy odbędą zajęcia ze znanymi osobami ze świata dziennikarstwa, publicystyki, mediów i specjalistów od komunikacji. Podczas zajęć specjaliści poruszą tematy komunikowania zmian prawnych, społecznych oraz ekonomicznych poprzez m. in. opanowanie sztuki autoprezentacji, wystąpień publicznych oraz kreatywnego pisania.

Projekt trwa od kwietnia do lipca 2023 roku i odbywa się w formie 3 sobotnich, stacjonarnych zjazdów w Warszawie. W czasie programu każdy z uczestników ma do dyspozycji indywidualnego tutora, pod okiem którego zredaguje pracę pisemną na zakończenie projektu. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny, a dla najlepszych absolwentów przewidziane są płatne staże w komórkach zajmujących się komunikacją społeczną dużych instytucji. Organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie na czas zjazdów w Warszawie.

Dowiedz się więcej odwiedzając stronę: https://komunikacja.iws.gov.pl/ na której znajdziesz również formularz rekrutacyjny. Na twoje zgłoszenie czekamy do 25 marca 2023 roku!
Obserwuj również profil programu na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi rekrutacji oraz przebiegu programu.

Link: Akademia Komunikacji Społecznej | Facebook

Akademię Komunikacji Społecznej organizuje Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.