Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego otwiera swoje drzwi przed młodymi adeptami nauki i dołącza w ten sposób do grona uczelni, przy których istnieją tzw. uniwersytety dziecięce. Z myślą o dzieciach ciekawych świata i otwartych na nowe wyzwania utworzona została Akademia Młodego Poligloty.

Angielski, czeski, chiński, francuski, hiszpański niemiecki, rosyjski, a nawet serbski to języki z którymi będą mogli poznać się bliżej adepci Akademii Młodego Poligloty organizowanej przez Wydział Filologiczny UO. Tegoroczna edycja skierowana jest do odbiorców w wieku 9-12 lat. Zajęcia poprowadzą wykładowcy UO, którzy staną się przewodnikami po fascynującym świecie języków. Podczas 90-minutowych zajęć nauczyciele akademiccy będą uczyć języka w najbardziej dostępny dla młodych ludzi sposób, czyli zabawę. W tym roku w ramach Akademii prezentowana będzie przede wszystkim literatura polska czytana w językach obcych. W ciekawej formie dostosowanej do wieku młodego odbiorcy zostaną zaprezentowane klasyczne teksty, jak np. Lokomotywa, Rzepka, Na straganie i inne świetnie znane dzieciom utwory.

Każdy uczestnik Akademii Młodego Poligloty dostanie indeks, a na zakończenie przewidziane jest uroczyste dyplomarium, podczas którego z pewnością birety pójdą w górę i nie zabraknie gratulacji.

Zajęcia odbywać się będą w wybrane soboty od marca do czerwca tego roku w Collegium Maius (pl. Kopernika 11). Początek zajęć już 11 marca 2017 roku o godz. 11:00 w Auli Błękitnej sala 301 Collegium Maius, pl. Kopernika 11. Regulamin oraz informacje dodatkowe na stronie: http://poliglota.wfil.uni.opole.pl/