W dniu 16 marca 2017 r. pani Lila Cieślar, koordynator ds. dwujęzyczności w przedszkolu „Kraina Marzeń” w Opolu, prowadziła warsztaty przygotowujące studentów Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego do odbycia praktyk. Studenci mieli okazję usłyszeć o tym, jak należy pracować z dziećmi w wieku od 2 do 6 lat, zobaczyć film z placówki, a także poćwiczyć z pacynkami i obudzić w sobie dziecko. Najlepszy nauczyciel i opiekun to ten, który potrafi zaprzyjaźnić się ze swoim wychowankiem i być jego przewodnikiem po świecie. W ostatnim tygodniu marca ruszył trzytygodniowy program praktyk dydaktycznych w przedszkolu. Przygotowani studenci odwiedzają Krainę Marzeń i przyglądają się w jaki sposób dzieci przygotowywane są do dwujęzyczności, praktycznie już od kołyski.