Przez kilka miesięcy studenci Uniwersytetu Opolskiego udzielali korepetycji wychowankom domu dziecka w Tarnowie Opolskim. W poniedziałek 10 czerwca 2019 r. w Sali Senatu UO odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Jak podkreślała Barbara Milewska, dyrektor Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim im. Janusza Korczaka, jej podopieczni po raz kolejny otrzymali ogromną dawkę wiedzy. Działający od 2012 r. projekt, realizowany przez UO (Wydział Filologiczny) i firmę Nutricia, obejmował i obejmuje korepetycje m.in. z języka polskiego, języków obcych, historii, fizyki, chemii, matematyki.

– To wspaniała inicjatywa, w której uniwersytet jest rozumem, a Nutricia sercem przedsięwzięcia – mówił Marek Masnyk, rektor UO. Zwrócił się też bezpośrednio do dzieci: – Mam nadzieję, że cześć z Was zobaczę tu już jako studentów.
Więcej zdjęć TUTAJ