DNI OTWARTE I KONKURS DLA MATURZYSTÓW NA UNIWERSYTECIE OPOLSKIM, 25.04.2017 r., Collegium Maius, pl. Kopernika 11, Opole

Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa ma zaszczyt zaprosić uczniów klas drugich i trzecich szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami, rodzicami na dzień otwarty organizowany w dniu 25 kwietnia 2017 r.  Podczas spotkania chcielibyśmy zaprezentować ofertę naszych studiów: nowego kierunku (Zarządzanie w instytucjach kultury) i nowych specjalności (Fashion kultura i promocja, Kultura audiowizualna z performatyką, Menadżer kultur mniejszościowych). Po krótkiej prezentacji naszej oferty odbędzie się konkurs dla uczniów z atrakcyjnymi nagrodami. Uczniowie zostaną dobrani w grupy 8-10-osobowe, zostaną przeszkoleni z budowania projektów, organizowania eventów. Następnie ich zadaniem będzie przygotowanie wydarzenia kulturalnego związanego z modą, mniejszością narodową, filmem/teatrem lub dowolnym, wybranym przez siebie, związanym z działalnością instytucji kultury (np. organizacja festiwalu, koncertu, wystawy itp.). Prace nad projektami będą trwały ok. 2-2,5 godziny. Nad grupami będą czuwali eksperci gotowi nieść pomoc i udzielać wskazówek na każdym etapie działań. Po zakończeniu prac projektowych uczniowie będą prezentować wyniki przed jury, które wyłoni zwycięzców. Celem spotkania jest zainteresowanie uczniów szeroko rozumianą kulturą, wydarzeniami kulturowymi, zainspirowanie ich do udziału w kulturze i tworzenia jej.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie tabeli uczestnictwa i przesłanie jej na adres: kulturon2017@gmail.com do 19. kwietnia br.

PROGRAM SPOTKANIA