26 i 29 maja w Studenckim Centrum Kultury w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki można było obejrzeć spektakl “Manekiny”, na podstawie dramatu „W sieci” J. A. Kisielewskiego. Młodopolski konflikt artystów z mieszczanami został ukazany w nowej odsłonie. W przedsięwzięcie zainicjowane przez Koło Naukowe Literatury i Kultury Modernizmu UO, działające przy Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa, zaangażowali się studenci wielu kierunków. Nie tylko poloniści.

Spektakl wyreżyserowała studentka polonistyki magisterskiej Joanna Mihilewicz. Scenariusz opracowali reprezentujący także polonistykę dr hab., prof. UO Sabina Brzozowska, dr hab., prof. UO Marek Dybizbański, Joanna Mihilewicz oraz Weronika Rolnik. Na scenie wystąpili: Ewa Gilowska (pedagogika) jako Julia Chomińska, Marcin Michalski (dziennikarstwo) jako Jerzy Boreński, Joanna Silska (polonistyka) jako Pani Chomińska, Paweł Marszałek (anglistyka) jako Aleksander Rolewski, Anna Sowa (polonistyka) jako Wicia, Monika Korzeniec (psychologia) jako Stanisława Podlipska, Jacek Kiełbasa (matematyka) jako Bronik, Agnieszka Kupiec (romanistyka) i Justyna Łęcka (polonistyka) jako narratorki. Za scenografię odpowiedzialne były studentki arteterapii: Dorota Kaspera, Daria Laskowska, Katarzyna Ogonowska, Michaela Zaremba, Aleksandra Żołnierczyk; za kostiumy − Agnieszka Kupiec.

Sugestywną muzykę skomponował Damian Nowicki (kulturoznawstwo).

Dziękujemy Zespołowi za niezapomniane wrażenia!

Fot. Dominika Prabucka Prabucka.Photography