W dniach 17-18 maja br. na Wydziale Filologicznym UO w Collegium Maius odbędzie się międzynarodowa literaturoznawcza konferencja naukowa L’Enfant dans la littérature française et francophone organizowana przez Katedrę Kultury i Języka Francuskiego. Jej tematyka koncentruje się wokół analizy obrazu dziecka w literaturze francuskiej i frankofońskiej na przestrzeni wieków. Dla opolskiej romanistyki jest to wielkie wydarzenie. W tych dniach oczekujemy na przyjazd wybitnych specjalistów z wiodących ośrodków akademickich z kraju i z zagranicy m.in.: Uniwersytetu Anadolu w  Eskişehir (Turcja), Uniwersytetu w Nantes oraz Sorbonne Nouvelle (Francja), Uniwersytetu w Algierze (Algieria), Uniwersytetu w Limerick  (Irlandia), Uniwersytetu Al-Hussein Bin Talal w Ma’an (Jordania), Uniwersytetu w Cocody (Wybrzeże Kości Słoniowej), Uniwersytetu w Meknes (Maroko), Uniwersytetu Jaunde (Kamerun), Uniwersytetu Warszawskiego, Śląskiego, Wrocławskiego, Łódzkiego, Lubelskiego, Gdańskiego, UAM w Poznaniu.