W dniach 23-27 października prof. Paweł Marcinkiewicz uczestniczył w programie Erasmus +, w Jońskim Uniwersytecie w Kerkyrze na greckiej wyspie Korfu.

Kerkyra, nazywana również Corfu Town, jest uroczym, czterdziestotysięcznym miasteczkiem, którego historia sięga VIII w p.n.e., kiedy wyspa Korfu została skolonizowana przez Korynt. W kolejnych wiekach wyspa przechodziła kolejno w ręce Rzymu, Bizancjum, Wenecji, Francji, Anglii i wreszcie Grecji i właśnie temu zawdzięcza swoją nieprawdopodobną wielokulturowość.

Ionian University powstał w 1984 roku i studiuje w nim obecnie około 2500 studentów na trzech wydziałach, w tym jednym z najlepiej rozwiniętych w Grecji Wydziale Języków Obcych i Translacji.

Żeby dostać się na studia w Grecji, należy zdać egzaminy wstępne, a liczba kandydatów na jedno miejsce wynosi około 5 osób. Zajęcia odbywają się w małych grupach, a studenci są niezwykle ambitni. Trzeci rok studiów translatologicznych ma 32 godziny zajęć tygodniowo.

Profesor Paweł Marcinkiewicz przed siedzibą Instytutu Translatoryki

Profesor Paweł Marcinkiewicz podczas zajęć z seminarium licencjackiego

Wydział języków obcych i translacji

Panorama Kerkyry rozciągająca się z tzw. starej fortecy