Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 28 stycznia 2023 r. zmarł dr hab. Janusz Malak, prof. UO.

Prof. Malak był pracownikiem dydaktycznym Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego, a wcześniej Instytutu Filologii Angielskiej. Przez wiele lat prowadził zajęcia z ogromnym zaangażowaniem, dzieląc się swoją wiedzą ze studentami.

Był nie tylko szanowanym dydaktykiem, ale przede wszystkim dobrym człowiekiem.

Władze Wydziału Filologicznego oraz Pracownicy składają wyrazy współczucia całej Rodzinie i bliskim.

We are deeply sorry to inform that on 28th January 2023 prof. Janusz Malak passed away.

Prof. Janusz Malak was employed in the Institute of Lingustics (earlier he worked in the Institute of English Philology).

Not only was he a great lecturer, but he was a good man.

The Authorities of the Faculty of Philology as well as all the employees and colleagues send sincere condolences to his Family and friends.