Już po raz drugi rok akademicki na Wydziale Filologicznym rozpoczął się wyjątkowo uroczyście. 12 października 2017 r. w Auli Błękitnej Collegium Maius przybyłych licznie studentów, pracowników, dyrekcje instytutów przywitały:  Prorektor ds. kształcenia
i studentów prof. UO, dr hab. Izabella Pisarek i Dziekan Wydziału Filologicznego prof. UO, dr hab. Joanna Czaplińska. Tradycyjnie studenci I roku złożyli uroczyste ślubowanie, po czym  prof. dr hab. Krystyna Modrzejewska wygłosiła bardzo ciekawy i inspirujący wykład inauguracyjny. Następnie wręczono nagrody wyróżnionym pracownikom Wydziału Filologicznego. Uroczystość została upiększona utworami Gaude Mater Polonia oraz Gaudeamus igitur w wykonaniu sekcji wokalnej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu pod kierownictwem mgr Rafała Żurakowskiego.

Pracownikom, wykładowcom i studentom życzymy powodzenia w nowym roku akademickim 2017/2018.