30 marca 2017 o godz. 10:00 w sali 206 Collegium Maius odbędzie się spotkanie z Profesorem Davidem Malcolmem, pisarzem, tłumaczem i nauczycielem akademickim. Rozmowę z Davidem Malcolmem na temat jego twórczości, zwłaszcza jego ostatniej powieści  pt. The German Messenger (2016) i zbioru opowiadań pt. Radio Moscow and Other Stories (2015, 2016) poprowadzi prof. Jacek Gutorow z Instytutu Filologii Angielskiej UO.

Najważniejsze publikacje akademickie prof. Davida Malcolma, który obecnie pracuje  w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego, to Understanding Ian McEwan (2002), Understanding Graham Swift (2003) i Understanding John McGahern (2007) wydane przez University of South Carolina Press. Jest on redaktorem  i współredaktorem wielu pozycji o współczesnej prozie i poezji anglojęzycznej, m.in. The British and Irish Short Story, 1945-2000 oraz  The Blackwell Companion to the British and Irish Short Story. Jego przekłady polskiej i niemieckiej poezji i prozy ukazały się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, w Austrii i w Polsce, a jego recenzje utworów literackich publikuje Times Literary Supplement. Profesor Malcolm jest współorganizatorem międzynarodowego festiwalu literatury i teatru BETWEEN.POMIĘDZY, który odbywa się corocznie w Sopocie od 2010 r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych literaturą i kulturą brytyjską. Rozmowa z profesorem Davidem Malcolmem będzie odbywała się po angielsku.