Z okazji świąt Chińskiego Nowego Roku Muzeum Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na popołudnie z Chinami, ich tradycjami i kulturą.

Lektorka języka chińskiego na Uniwersytecie Opolskim, Yi-Ting Liao, opowie o zwyczajach związanych z obchodzonymi właśnie świętami. W trakcie spotkania dowiemy się między innymi jak Chińczycy zwykle spędzają ten czas, dlaczego symbolem rozpoczynającego się Nowego Roku jest pies oraz jak parzyć zieloną herbatę w tradycyjny sposób.

Moderatorami spotkania będą pracownicy Uniwersytetu Opolskiego:

dr Stankomir Nicieja z Instytutu Filologii Angielskiej

prof. Teobald Kupka z Wydziału Chemii oraz

dr inż. Zygmunt Flisak, także z Wydziału Chemii.

Spotkaniu towarzyszy wystawa chińskich artefaktów związanych z kaligrafią, wierzeniami religijnymi oraz zwyczajami kulinarnymi Państwa Środka. Wystawę można będzie oglądać do 31 maja 2018.

Data i miejsce spotkania: 22 luty 2018, godzina 16, Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, Plac Kopernika 11, budynek Collegium Maius, parter, sala 18.

Podczas spotkania przewidujemy degustację chińskich herbat. Herbaty chińskie i sprzęt do zaparzania udostępnia sklep „Herbaty Świata” Opole, ul. Osmańczyka 18.

Gorąco zapraszamy!