Po tym, jak pierwsza edycja Akademii Młodego Poligloty spotkała się z niezwykle życzliwym przyjęciem  i okazała się dużym sukcesem Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego ponownie otwiera swoje drzwi przed młodymi adeptami nauki w wieku 9-12 lat, których zaprasza w podróż po niezwykłym świecie języków i kultur. Projekt adresowany jest do dzieci ciekawych świata, otwartych na nowe wyzwania i lubiących zdobywać nowe doświadczenia.

Zajęcia, odbywające się w wybrane soboty od listopada 2017 roku do kwietnia 2018 roku w Collegium Maius (pl. Kopernika 11) prowadzić będą wykładowcy Uniwersytetu Opolskiego, którzy – jak pokazała pierwsza edycja – mimo codziennej pracy z dorosłymi doskonale potrafią porozumieć się także z najmłodszymi  i zainteresować ich językami, które wcale nie muszą być „obce”. Każde 90-minutowe spotkanie będzie podzielone na dwie części: pierwszą będzie stanowić krótki „wykład” na temat danego języka oraz kultury, a drugą warsztaty, podczas których będzie można utrwalić poznaną wiedzę, dzięki zróżnicowanym formom artystycznym i zabawom leksykalnym.

W tym roku w ramach Akademii prezentowanych będzie osiem języków obcych – poza tymi, których większość dzieci uczy się często już od lat przedszkolnych, jak angielski czy niemiecki, wystąpią języki mało bądź zupełnie nieznane – hiszpański, włoski, rosyjski, czeski czy serbski. Dzieci będą miały okazją osłuchać się z brzmieniem języków, poznać ciekawostki na ich temat, zainteresować się różnymi kulturami, co – mamy nadzieję – zaowocuje w przyszłości rozwijaniem pasji językowych.

Każdy uczestnik Akademii Młodego Poligloty dostanie indeks, a na zakończenie przewidziane jest uroczyste dyplomarium, podczas którego z pewnością birety pójdą w górę i nie zabraknie gratulacji. Dyplom ukończenia z pewnością będzie miłą pamiątką.

Szczegóły naboru, który rozpocznie się 6 października 2017, Regulamin oraz informacje dodatkowe na stronie: www.poliglota.wfil.uni.opole.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Ulotka Akademii Młodego Poligloty.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach Akademii Młodego Poligloty !!!