Dlaczego Opolska Germanistyka ?

 

Jeżeli cenisz sobie profesjonalizm, a od studiów oczekujesz nie tylko pogłębienia wiedzy teoretycznej, ale także nabycia umiejętności praktycznych – to nie możesz trafić lepiej! Już teraz zapisz się na studia magisterskie na kierunku Germanistik i kontynuuj z nami swoją podróż do sukcesu zawodowego.  Stale rosnąca liczba zadowolonych pracodawców,  którzy nie szczędzą pochwał pod adresem naszych absolwentów i podkreślają ich fachowe przygotowanie do wykonywania zawodu – to najlepsza z możliwych reklam.  Chcesz dołączyć do grona wysoko wykwalifikowanych absolwentów, realizując się jako tłumacz lub specjalista w sektorze obsługi biznesu? A może łączysz swoją przyszłość  zawodową z nauczaniem języka, bądź pracą w instytucjach kulturalnych lub mediach? Niezależnie od tego, którą ścieżkę obierzesz, doprowadzimy Cię do upragnionego celu. Przekonaj się o tym sam, wybierając jeden z oferowanych przez nas modułów.

 

Co chcemy Ci zaoferować?

 

Jako nasz student opanujesz język niemiecki na poziomie C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w kameralnych grupach, co umożliwi Ci intensywny kontakt z językiem niemieckim. Studiując u nas przekonasz się, że sam proces nauczania przebiega tu w partnerskiej atmosferze, a omawiane treści są skrojone na miarę bieżących potrzeb rynku pracy. Wyjątkowy klimat Opolskiej Germanistyki to także efekt zaangażowania samych studentów. Stań się częścią tej wspólnoty, dołączając do koła germanistów i bierz czynny udział w organizowanych przez nas konferencjach oraz innych wydarzeniach kulturalno-naukowych. Opolska Germanistyka to również ożywione kontakty ze światem biznesu. Chcesz bez problemu odnaleźć się w realiach rynku pracy i dowiedzieć się, czego oczekują współpracujący z nami pracodawcy? U nas będziesz miał do tego doskonałą okazję, uczestnicząc w licznych spotkaniach oraz szkoleniach organizowanych przez naszych partnerów biznesowych. Jeśli natomiast uznasz, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie wyjazd stypendialny na jedną z partnerskich uczelni zagranicznych, to my pomożemy Ci go zorganizować.

 

Jeszcze nie wiesz który moduł wybrać?

 

Decydując się na moduł Linguistik, Translatorik, Interkulturelle Kommunikation  (lingwistyka, translatoryka, komunikacja interkulturowa) zgłębisz tajniki tłumaczeń biznesowych oraz metodologię przekładu, co doskonale przygotuje Cię do pracy tłumacza. Z kolei oferta przedmiotów językoznawczych, takich jak  socjolingwistyka oraz interkulturowość, pozwoli Ci na poznanie kluczowych zagadnień,  stanowiących nieocenioną wartość nie  tylko w dalszej pracy badawczej, ale także w kontekście sprawnego funkcjonowania w międzynarodowym środowisku biznesowym.

Jeśli wiążesz swoją przyszłość z pracą w sektorze medialnym lub chciałbyś zawodowo zajmować się kierowaniem projektami kulturalnymi, to najlepszym wyborem będzie dla Ciebie profil Fachsprachen, Medien, Kommunikation (języki specjalistyczne, media, komunikacja). Decydując się na ten moduł poznasz najistotniejsze aspekty dotyczące komunikacji specjalistycznej (w tym języka reklamy i perswazji), a także do perfekcji opanujesz tworzenie profesjonalnych treści medialnych i nauczysz się efektywnie zarządzać projektami z szeroko pojętej branży kulturalnej.

Niezależnie od wybranego modułu jako nasz student będziesz mógł nabyć uprawnienia do nauczania języka niemieckiego. Aby to zrobić wystarczy, że dodatkowo ukończysz Moduł Nauczycielski, na który składają się przedmioty pedagogiczno-psychologiczne, ogólnodydaktyczne oraz specjalistyczne z zakresu nauczania języka niemieckiego we wszystkich typach szkół, a także praktyki pedagogiczne. Opcja realizacji bezpłatnego Modułu Nauczycielskiego daje Ci zatem wiele nowych szans zawodowych. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że uzyskane uprawnienia nauczycielskie są tożsame z uprawnieniami do nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości, co idealnie wpisuje się w specyfikę oraz zapotrzebowanie regionu.

 

Jesteś zdecydowany, ale nie wiesz co dalej?

Już teraz utwórz profil kandydata w internetowym systemie rekrutacji  i wybierz nasz kierunek (Germanistik, II stopień, 2-letnie, stacjonarne – Uniwersytet Opolski – Rekrutacja).  Po uzyskaniu dyplomu licencjackiego, potwierdzającego znajomość języka niemieckiego na poziomie C1, uzupełnij niezbędne dane w zakładce „wykształcenie”. Czekamy na Ciebie na Germanistyce!

 

Opolska Germanistyka – Nasze doświadczenie gwarancją Twojego sukcesu!

 

Masz jakieś pytania? Napisz do nas! Więcej o Kierunku Germanistik opowie Ci nasz koordynator:

 

dr Sebastian Maślanka

E-mail: sebastian.maslanka@uni.opole.pl


  • Germanistik

 

W sprawach związanych z samym procesem rekrutacji, napisz na adres: rekrutacja@uni.opole.pl

 

<< powrót do strony Studia II Stopnia

 

 

ABC rekrutacji


 

Zasady Kwalifikacji

  • Ocena na dyplomie

Wymagane dokumenty

  • Dyplom ukończenia studiów

Najważniejsze daty

  • 19.04.2024 – rozpoczęcie rejestracji kandydatów w IRK
  • 22.07.2024 – ostatni dzień rejestracji i wniesienia opłaty
  • 24.07.2024 – wyniki I terminu rekrutacji
  • 30.07.2024 – ostateczny termin złożenia dokumentów
  • 01.10.2024 – rozpoczęcie roku akademickiego

Germanistik w pigułce


 

Strona kierunku

Moduł do wyboru

  • Tranlsatorik
  • Deutsch in Recht und Wirtschaft
  • Erweitertes Englisch
  • Deutschdidaktik

Germanistyka na Uniwersytecie Opolskim